Pokyny COVID-19

• Milí rodičia,

Z ohľadom na aktuálnu situáciu súvisiacu s opatreniami vyplývajúcimi z pandémie COVID-19 vydávame:

Pokyny riaditeľky MŠ vyplývajúce z pandémie COVID-19 platné od 2.9.2020:

• Do mš prináša a z nej vyzdvihuje dieťa len jeden rodič, ktorý do budovy vstupuje chránený rúškom a pri vstupe použije prípravok na dezinfekciu rúk. V mš sa zdržiava len nevyhnutný čas.
        • Rodič odovzdáva dieťa výhradne zamestnancovi mš, ktorý následne v rámci ranného filtra skontroluje, či dieťa nejaví známky ochorenia a budú vykonávať náhodné meranie telesnej teploty detí. Ak bude dieťa javiť známky ochorenia, učiteľka ho nepreberie.
        • Pri prvom nástupe dieťaťa do mš rodič počas raného filtra vypíše dotazník a čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti. Toto tlačivo rodič podpisuje vždy, ak dieťa preruší dochádzku do mš na tri po sebe nasledujúce dni.
        • V prípade, že je u dieťaťa podozrenie na ochorenie COVID-19/je potvrdené / dieťaťu je nariadená karanténa, rodič túto skutočnosť okamžite hlási riaditeľke mš.
        • Do mš si dieťa neprináša hračky ani iné predmety z domáceho prostredia.
        • Na základe usmernení z ministerstva sme v našej mš prijali opatrenia súvisiace s dodržiavaním hygienických opatrení. Hygienické potreby boli pre všetky deti zakúpené materskou školou (dávkovače mydla a jednorázových papierových utierok na ruky, prípravky na dezinfekciu rúk a dezinfekciu prostredia, toaletné papiere, servítky a vreckovky). Rodičia za ich zakúpenie na nasledujúci šk. rok uhradia v priebehu prvého týždňa v kancelárii poplatok 15 eur. Škôlka zakúpila aj UV žiarič na dezinfekciu prostredia a hračiek. Uteráky nie je potrebné nosiť.
        • Dieťaťu prineste rúško, ktoré bude mať umiestnené v skrinke pre prípad, že by sa u neho v priebehu dňa objavili známky ochorenia. V takom prípade bude dieťaťu nasadené rúško a bude umiestnené do karanténnej miestnosti, kde si ho vyzdvihnete.
        • Posteľná bielizeň bola zakúpená mš. Každý piatok vám ju odovzdáme vo vrecúšku na vypratie a vy ju v pondelok ráno čistú necháte dieťatku v skrinke.

• Montessori akadémia Poprad - Materská a Základná škola
        • Strážske námestie 1, 058 01 Poprad Slovakia